Tarsus Amerikan Koleji

türkçe

english

deutsch

cesky

Aradığınız bilgiye ulaşabilirsiniz.

Özel Arama

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ana Sayfa
Tarsus Amerikan Koleji Foto Galeri

Resim Galerimiz Açıldı

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

TARSUS AMERİKAN KOLEJİ

   Şehrin güneyinde, gözlükule höyüğü’nün kuzeyindeki bir kompleks içinde bulunmaktadır. Hristiyan Misyonerlerin kurduğu okullardan biri olan ve 1888 yılında öğretime başlayan kolejin bugünkü binası 1910 yılında inşaa edilmiştir.

 Osmanlı son dönem mimarisin ilginç bir örneği olan bu taş yapı, neoklasik üsluptaki giriş kapısı ve her yüzde üçgen bir alınlık oluşturan yüksek çatısı ile dikkat çekmektedir.

tarsus amerikan koleji
Özel Arama

 

 

 

 

tarsus amerikan koleji

[TARSUS] [TÜRKÇE] [Tarsus] [Tarsus'ta Gezilecek Yerler] [Tarsus Resimleri] [Tarsus Tarihi] [Tarsus Efsaneleri] [Tarsus'ta iz bırakanlar] [Tarsus'a Özgü Tadlar] [Tarsus Turizm Haberleri] [Saint Paul] [Tarsus'ta Konaklama] [Tarsus'a Ulaşım] [Önemli Adres Ve Tlf.] [Mersin] [Adana] [Hatay] [GaziAntep] [ENGLISH] [DEUTSCH] [CESKY] [Mustafa Kemal Atatürk] [Türkiye'deki Dış Temsilicikler] [Tarsus video] [Yararlı Linkler] [About]

 

 

 

 

Ben Kadınım.Tk       Tarsus Tatil           Tarsus Haber         Tarsus Forum

Mersin Tarsus Adana Hatay Gaziantep Hakkında bulabileceğiniz en geniş içerik 1000 lerce resim Tüm tarihi ve turistik yerler hakkında ayrıntılı bilgi. Fikir ve önerilerinizi forum sayfalaında paylaşabilir yada bilgi@tarsusbilgi.org  adresine mail yolu ile bildirebilirsiniz.

Kadın

Spor

Sağlık

Resim Galerimize Buradan ulaşabilirsiniz.

Copyright 2008 www.tarsusbilgi.org             İletişim bilgi@tarsusbilgi.org           Tasarım oktayaktin@gmail.com

Çocuk Oyunları                 En yeni Çocuk Oyunları